ATP Peking

Đoković zaustavio Nadala: Peking ostaje u rukama Srbina!

Srpski tenisač Novak Đoković osvojio je ATP turnir iz serije 500 u Pekingu pobjedivši u finalu Španjolca Rafaela Nadala sa 6-3, 6-4...

U meču koji je trajao jedan sat i 27 minuta igre Đoković je u dva navrata oduzeo servis svom suparniku, u drugom gemu prvog seta i prvom gemu drugog seta. S druge strane, Nadal nije izborio niti jednu break-priliku.

Bio je ovo čak 38. međusobni meč ove dvojice velikih rivala i 16. pobjeda Đokovića kojom je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od Nadala. Prethodno ovom meču Španjolac je dobio šest od posljednjih sedam međusobnih mečeva.

Đokoviću je osvojeni naslov četvrti u Pekingu, kao i četvrti ovosezonski i 38. ukupno u karijeri.

U Pekingu ima omjer pobjeda i poraza 19-0, a naslove je ranije osvajao 2009. (pobjeda u finalu protiv Čilića), 2010. (Ferrer) i 2012. (Tsonga).

Podsjećamo, dan prije finala Nadal je osigurao povratak na svjetski broj 1 upravo nauštrb Đokovića. (TS)