Prvi set ključ

Dodig startao pobjedom protiv Olivettija u Marseilleu

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je otvorio nastup na dvoranskom ATP turniru u Marseilleu. Sa 7:5, 6:2 je Dodig pobijedio francuskog tenisača Albana Olivettija (194. tenisač na svijetu).

Francuski dvometraš je nešto više od jednog seta bio ravnopravan suparnik. No, nakon što je propustio brojne break-prilike kod Dodigovog vodstva 2:1 u drugom setu potpuno je potonuo. Dodig je dobio neizvjesni prvi set sa 7:5, a onda je odjurio na 5:1 i drugom setu i time riješio meč.

Dodig nije izgubio niti jedan svoj servis gem u meču, ali treba apostrofirati da je spasio čak 11 break-prilika u meču (10 u drugom setu). S druge strane iskoristio je tri od sedam.

Novi Dodigov suparnik u Marseilleu će biti pobjednik meča Tobias Kamke - Kyle Edmund.