Prekinuo niz

Ćorić preko Istomina u drugo kolo Marseillea

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Marseilleu, on je u susretu 1. kola nadigrao 10 godina starijeg Uzbekistanca Denisa Istomina sa 6:4, 7:5 za sat i 16 minuta igre.

Ćorić je do svoje druge pobjede u 2015. godini, jedinu dosadašnju ostvario je u Chennaiju, došao zahvaljujući oduzimanju servisa suparniku u ključnim trenucima oba seta. U prvom je Ćorić ostvario break kod rezultata 4:4 i potom uvjerljivo odservirao za osvajanje te dionice igre, a u drugom je ključni break ostvario kod rezultata 5:5 i potom osvojio gem za pobjedu bez izgubljenog poena.

U drugom setu Borna Ćorić je ostvario preokret jer je prvi do breaka stigao istomin koji je i poveo sa 4:1. No, naš mladi as je uspio prvo nadoknaditi zaostatak, a potom stići i do prednosti koju je zadržao do kraja.

Pobjedom protiv Istomina Ćorić je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, a za nastup na turniru u Marseilleu je dobio pozivnicu organizatora.

Ćorićev suparnik u 2. kolu bit će bolji iz dvoboja dvojice Francuza, Gillesa Simona i Pierre-Huguesa Herberta.