Cinncinati: Ljubo na Đokovića, Karlo 'ubio' asevima

Hrvatski tenisači Ivan Ljubičić i Ivo Karlović bili su uspješni na početku velikog turnira iz Masters serije u Cinncinatiju.

Ivan Ljubičić plasirao se u 2. kolo velikog ATP turnira u Cincinnatiju. Ljubičić je nakon uspješno odrađenih kvalifikacija u dvoboju 1. kola svladao Francuza Florenta Serru sa 4-6, 6-3, 6-4 za sat i 46 minuta igre.

Nakon što je izgubio servis kod 1-1 u prvom setu zbog čega je izgubio i prvi set, Ljubičić do kraja dvoboja više nije gubio svoj početni udarac, dok je u drugom i trećem setu po jednom oduzimao servis Serri što mu je bilo dovoljno za pobjedu.

U trećem setu Ljubičić je odlučujući 'break' ostvario kod rezultata 4-4, da bi kod servisa za meč spasio tri lopte za 're-break', te uspio realizirati svoju treću meč-loptu.

U 2. kolu Ljubičić će igrati protiv Srbina Novaka Đokovića.

Ivo Karlović također je bio uspješan. U 1. kolu svladao je opasnog Francuza Gaela Monfilsa, rezultatom 6:4 6:7 7:6. Karlo je zabio 21 as servis, čak njih 4 u tie-breaku odlučujućeg seta, čime je dotukao svog protivnika.