Čilić porazom u četvrtfinalu Pariza okončao sezonu

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale velikog ATP turnira u Parizu, u četvrtfinalu ga je sa 3-6, 6-4, 6-4 svladao Francuz Gael Monfils nakon dva sata i 22 minuta igre.

Čilić je odlično otvorio susret, na svom početnom udarcu nije davao nikakve šanse Monfilsu, dok je opasnim napadima forhendom bio stalna prijetnja Francuzu. Tu je prijetnju i realizirao 'breakom' za 3-2, te još jednom čime je i okončao prvi set sa 6-3.

Nažalost, odmah u prvoj igri drugoga seta Čilić je izgubio servis, a taj zaostatak nije uspio vratiti iako je imao nekoliko prilika. Najveću kod zaostatka 2-3 kada je kod 15-40 na Monfilsov servis jedan forhend sa sredine terena poslao u aut. U tom drugom setu Čilićeva igra značajno je pala što se ponajviše vidjelo u broju pogrešaka u igri, u prvom setu imao ih je pet, a u drugom 16.

U trećem setu Čilić niti jednom nije ozbiljnije zaprijetio Monfilsu na njegov servis, dok je Francuz na krilima publike igrao sve bolje. Ključni trenutak dogodio se pri rezultatu 2-2 kada je Monfils ostvario odlučujući 'break'.

Čilićevim porazom u četvrtfinalu Pariza okončana je ovogodišnja sezona na ATP Touru za hrvatske predstavnike. (Hina / V.H.)