ATP Delray Beach

Čilić nastavio s dobrim igrama u SAD-u: Rutinski prošao Harrisona

Hrvatski tenisač Marin Čilić rutinski je prošao još jednu, drugu prepreku, na ATP turniru u Delray Beachu…

Sa 6-3, 6-4 Čilić je svladao Amerikanca Ryana Harrisona, inače 115. igrača na svijetu. Bio je to njihov drugi meč u karijeri i druga Čilićeva pobjeda.

Samo je u jednom trenutku Čilić morao strahovati za svoj servis. Harrison je do jedine break-prilike došao u trenutku kada je hrvatski igrač servirao za pobjedu, kod 5-4 u drugom setu. No, Čilić se iskoprcao iz tog malog problema i na kraju uvjerljivo slavio.

S druge strane, po jednom je Čilić napravio break u oba seta, te je došao do četvrtfinala gdje će igrati protiv pobjednika meča Nishikori - Gabašvili.

Meč protiv Harrisona je trajao jedan sat i 13 minuta, a Čilić je upisao devet as-servisa, te je osvojio 86 posto poena poslije ubačenog prvog servisa (26 od 30). (TS)