Za novo finale protiv Čeha

Čilić donio Hrvatskoj polufinale Davis Cupa!

Pobjedom nad JamesomBlakeom u četiri seta, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić donio je Hrvatskoj treći bod i ukupnu pobjedu nad SAD-om. To je treća pobjeda naše teniske reprezentacije nad američkim kolegama, a u polufinalu Davis Cupa.

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetske skupine Davis Cupa nakon što je u Poreču povela protiv SAD s nedostižnih 3-1. Treći, odlučujući bod za hrvatsku reprezentaciju osvojio je Marin Čilić koji je nakon dva sata i 42 minute igre pobijedio Jamesa Blakea 6-3, 6-3, 4-6, 6-2.

Međugorac koji će u rujnu napuniti 21 godinu i trenutačno 15. igrač s ATP ljestvice sigurno je krenuo u meč protiv Blake, Amerikanca dvije pozicije slabije plasiranog od njega na ljestvici, ali i igrača protiv kojeg je imao negativnih 0-2 u karijeri. I to bez osvojenog seta.

Odlučujući bod za hrvatsku reprezentaciju osvojio je Marin Čilić, a u polufinalu dočekujemo Čehe

U Poreču se to uopće nije primijetilo. Prvi je do breaka došao Čilić, a igru koja mu je donijela prednost od 4-2 Blake je anulirao odmah u sljedećem gemu, ali je potom ponovno pao na svoj početni udarac za konačnih 6-3 u otvarajućoj dionici igre.

U drugome setu bilo je manje drame na početne udarce, s time da je Čilić iskoristio trenutak kod 2-2, poveo s 3-2, a potom mirno odveo meč u treći set. I u njega je bolje startao hrvatski tenisač, poveo je 2-0, ali i potom stao što je Blake iskoristio za oduzimanje servisa, što je ponovio i kod 4-4.

U preostalim minutama na terenu je bio samo Čilić koji je breakovima za 2-0 i iskorištenom trećom break-meč-loptom kod 5-2 pogurnuo Hrvatsku među četiri najbolje reprezentacije u Davis Cupu.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Češke i to na svom terenu. Češka Davis Cup reprezentacija izborila je polufinale natjecanja nakon ukupnih 3-2 u mečevima protiv Argentine. Bod za pobjedu Česima donio je Radek Štepanek iz meča protiv Juana Monaca i to 7-6(5), 6-3, 6-2 pobjedom ostvarenom za dva sata i 28 minuta igre.

HRVATSKA - SAD 3:2