Donio presudni bod

Berdych teškom mukom dobio Tipsarevića i odveo Čehe u polufinale

U izjednačenom dvoboju sedmoga i osmog tenisača svijeta Tomaš Berdych u praškoj je O2 Areni pobijedio Janka Tipsarevića dobivši sva tri tie-breaka i time Česima donio presudni treći bod u četvrtfinalnom dvoboju Davis Cupa protiv Srbije...

Slavio je Berdych 7-6(6), 7-6(6), 7-6(7) nakon tri sata i 45 minuta totalno izjednačenog meča, u kojem je ipak osvojio osam poena više (136-128), te stvorio dvostruko više break-prilika (12-6). Obojica su iskoristili po četiri.

Činjenica da je bio poduzetniji tijekom meča igranog zemljanoj podlozi ne znači, međutim, da velikih prilika nije imao i Srbin. U prvom je setu tako servirao za 1-0 vodstvo u desetom gemu, no Berdych mu je izjednačio na 5-5. Imao je u tie-breaku drugog seta Tipsarević jednu set-loptu, a u 12. gemu trećeg seta dvije vezane. Još četiri propustio je u tie-breaku. Berdych je njegovo 6-2 vodstvo preokrenuo u svoju 9-7 pobjedu, čime je slavio i treći put u trima danima: u petak je nadigrao Viktora Troickog, a u subotu je sa Štepanekom pobijedio Zimonjića i Bozoljca.

Posljednji bi meč u srazu preklanjskih pobjednika, koji su se ovime oprostili od natjecanja, i finalista iz 2009. godine trebali odigrati Viktor Troicki i Radek Štepanek.

U polufinalu će Česi igrati protiv pobjednika dvoboja između Argentine i Hrvatske.

Ranije su polufinalni ogled izborili Amerikanci i Španjolci, koji su u međuvremenu okončali i posljednje mečeve. (TS)