Australian Open

Đokoviću rekordni šesti naslov, Murrayju peti poraz

U finalu Australian Opena Novak Đoković pobijedio je Andy Murrayja sa 6-1, 7-5, 7-6(3).

Srpski tenisač Novak Đoković potvrdio je svoju dominaciju u svjetskom tenisu pobijedivši danas u finalu Australian Opena Škota Andyja Murraya sa 6-1, 7-5, 7-6(3) nakon nešto manje od tri sata igre.

Prvi tenisač svijeta je lako dobio prvi set nakon 30 minuta igre da bi mu Murray u drugom setu, koji je trajao 80 minuta pružio jači otpor. Đoković je osvojio 74 posto poena na prvom servisu, 79 posto poena na mreži, uzeo je suparniku pet puta servis i osvojio je ukupno 123 poena.

Ovo je za Đokovića šesti naslov na Australian Openu gdje je slavio već 2008., 2011., 2012., 2013., 2015. godine i 11 grand slam naslov. Sada se izjednačio s rekordom Roya Emersona koji je također šest puta osvajao Australian Open.

Murrayu je ovo peti poraz u finalu Australian Opena, od Đokovića je gubio 2011., 2013., 2015. i ove godine, a 2010. je od njega bolji bio Švicarac Roger Federer.