Nastavio niz od lani

ATP Zagreb: Dodig uspješno krenuo u obranu naslova

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je krenuo u obranu naslova na Zagreb Indoorsu, ATP turniru koji se održava u Domu sportova, uz nagradni fond od 450.000 eura...

Dodig je u posljednjem meču 1. kola svladao Turčina Marsela Ilhana, 114. igrača svijeta, sa 7-6(5), 7-5 nakon dva sata i četiri minute igre. Međugorac je tako nastavio pobjednički niz iz prošle godine kada je u Zagrebu došao do svoga prvog i zasad jedinog ATP naslova u karijeri.

U prvom međusobnom meču protiv Ilhana Dodig je mogao i ranije doći do pobjede. Međutim, u prvom je setu propustio iskoristiti čak šest prilika za break, četiri u četvrtom gemu i dvije u šestom, tako da je tek u tie-breaku došao do prednosti.

U drugom je setu, pri rezultatu 5-5, napokon uspio oduzeti servis Turčinu, a u sljedećem je gemu uspješno okončao posao. U cijelom je meču ispalio 21 as, a nakon uspješno ubačenog prvog servisa osvojio je 38 od mogućih 43 poena. Spasio je i jedine dvije break-lopte koje je Ilhan imao, po jednu u svakom setu.

U 2. kolu 38. svjetskog tenisača očekuje dvoboj protiv Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza koji je u tri seta bio bolji od Britanca Daniela Evansa. Zanimljivo, Dodig je pobijedio Garcia-Lopeza lani u polufinalu Zagreba. Bio je to jedini dosadašnji ogled ovih tenisača.