Ančić u polufinalu

Ančić demolirao Dodiga

Mario Ančić je ipak bio prevelika prepreka Ivanu Dodigu, kojeg je lako deklasirao u dva seta. Dodigu je četvrtfinale Zagreba veliki podstreh za daljnju karijeru...

Maldi Splićanin bez većih je problema pobijedio 425. igrača svijeta našeg Ivana Dodiga 6:1, 6:3. Nova hrvatska senzacija nije se uspjela oduprijeti daleko iskusnijem Ančiću.

Dodik je na putu do svog prvog četvrtfinala u karijeru upisao pet pobjeda, tri u kvalifikacija i dvije u glavnom turniru, pri čemu je pobijedio i prvog nositelja Rusa Igora Andrejeva, međutim protiv Ančića nije imao izgleda. Sve je bilo gotovo za sat i 22 minute.

Ančić je u prvom setu ispustio samo jednu igru i to prvu, a potom je nanizao šest gemova i za 37 minuta dobio set. U drugom setu 24-godišnji Dodig je pružio daleko veći otpor.

Držao se do rezultata 3:3, a u petoj igri je imao i break loptu koju nije uspio realizirati. No, Ančić je pri vodstvu 4:3 načinio ključni break, a potom zadržao svoj servis i zaključio meč.

Ančić će u polufinalu zagrebačkog turnira igrati protiv Čeha Jan Hernycha koji je prošao dalje zahvaljujući predaji Nijemca Mische Zvereve u prvom setu pri Hernychevom vodstvu 5:4.

Do sada su igrali četiri puta i četiri puta je slavio Ančić - po dva puta u 2006. (Hertogenbosch, Australian Open) i 2005. godini (Hertogenbosch, Queen's Club).