Prvo kolo Rima

Ana Ivanović furiozna, ispale dvije nositeljice

Dvije nositeljice nisu uspjele preživjeti prvo kolo velikog turnira u Rimu. Samantha Stosur nadigrala je Sabine Lisicki dok je Francesca Schiavone bila bolja od Eugenie Bouchard.

Najviše rangirana nositeljica koja je bila u ponedjeljak u akciji, Ana Ivanović, nije imala nikakvih problema protiv Karin Knapp. Talijanka je u turnir ušla uz pozivnicu organizatora, no nije ju opravdala i već za 56 minuta upisala je poraz 6:1, 6:1. Jednostavan posao imala je i Flavia Pennetta protiv Austrijanke Yvonne Meusburger. 12. nositeljica trebala je 75 minuta za pobjedu protiv Meusburger koja je tako i u četvrtom međusobnom dvoboju ostala bez pobjede.

16. nositeljica Sloane Stephens u novom dvoboju protiv Bojane Jovanovski izgubila je set, ali kao i u prvom njihovom dvoboju, na kraju je slavila. Amerikanka je manje griješila u drugom i trećem setu te je slavila uz sedam oduzetih servisa 37. igračici svijeta. U dvoboju generacija Francesca Schiavone, unatoč vrlo lošoj formi ove sezone, lakoćom je nadigrala kanadsku nadu Eugenie Bouchard.

Puno veća borba očekivala se u dvoboju 17. i 18. igračice svijeta, Sabine Lisicki i Samanthe Stosur. Međutim Lisicki nije bila raspoložena, Stosur je cijelim tijekom meča bila bolja i lakše od očekivanja stigla je do pobjede.

Neočekivano visok poraz upisala je Kineskinja Shuai Peng koja je za samo 65 minuta ispraćena iz turnira i to u meču u kojem je uhvatila samo jedan gem. Nadigrala ju je Amerikanka Varvara Lepchenko koja je u jedinom dosadašnjem međusobnom dvoboju upisala glatki poraz. U američkom dvoboju Madison Keys je ispustila samo četiri gema protiv Alison Riske unatoč svega 42 posto ubačaja prvog servisa.

Venus Williams zbog silnih problema s ozljedama pomno bira turnire, a u Rim je doputovala kako bi se što bolje pripremila za Roland Garros. Početak je bio odličan, za svega 72 minute održala je lekciju mladoj Njemici Anniki Beck uz četiri ispuštena gema u cijelom meču.

Elena Vesnina (Rusija) - Elina Svitolina (Ukrajina) 6-2, 6-3

Casey Dell'Acqua (Australija, Q) - Magdalena Rybarikova (Slovačka) 4-6, 6-1, 6-4