Teška odluka

Glasajte za potez dana: Koji je od dvojice hrvatskih junaka zabio ljepši pogodak?

Hrvatska slavi povijesni uspjeh nakon što je ostvarila plasman u finale Svjetskog prvenstva.

Ivan Perišić i Mario Mandžukić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatsku nogometnu reprezentaciju još samo jedan korak dijeli od naslova svjetskog prvaka nakon što je u polufinalu pobijedila Englesku s 2:1 nakon produžetaka. Od toga ju dijeli još samo Francuska, ista ona reprezentacija koja je prije 20 godina zaustavila pohod prve ''vatrene'' generacije iz 1998. godine.

U povijesnoj pobjedi Hrvatske presudila su dva veličanstvena momenta, golovi Ivana Perišića i Marija Mandžukića koji su lansirali Dalićevu momčad u finale Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je došla do izjednačenja u 68. minuti, kad je Vrsaljko ubacio u peterac, a Perišić stigao do lopte ispred Kylea Walkera i iz teške situacije zabio za 1:1. I onda je u 109. minuti, nakon loše reakcije engleske obrane, Perišić glavom prebacio loptu do Mandžukića koji ljevicom pogađa za pobjedu 2:1.