Smrtno ozbiljan

Zašto je Ronaldo ovako reagirao nakon postignutog pogotka?

Španjolski se mediji pitaju koji je razlog vrlo hladnog ponašanja portugalskog nogometaša Reala Cristiana Ronalda nakon gola protiv Granade na Santiago Bernabeuu...

U subotnjem dvoboju 18. Primerina kola Real je pobijedio 5-1 slomivši otpor gostiju u drugom dijelu nakon slaboga prvog poluvremena. Ronaldo je svoj prvi pogodak u 2012. godini zabio u 89. minuti. Nije ga proslavio. Smrtno ozbiljan, s pogledom uprtim u travnjak, krenuo je prema centru.

U nekoliko navrata tijekom utakmice navijači na tribinama madridskog stadiona glasnim su povicima kritizirali igru domaće momčadi, pa tako i Ronalda. Osim dvoboja s Granadom, povod tome je i katastrofalno prvo poluvrijeme protiv Malage prošlog utorka. Tek su u posljednjoj četvrtini utakmice Mourinhovi igrači preokrenuli 2-0 vodstvo gostiju u svoju 3-2 pobjedu, a portugalski je trener navodno igrače na poluvremenu žestoko iskritizirao rekavši im da bi ih najradije zamijenio sve odreda.

S kritikama je Mourinho uslijedio i nakon utakmice natuknuvši da su se igrači previše opustili tijekom božićnih blagdana, a lijepih riječi teško da je mogao pronaći i nakon prvog poluvremena subotnje utakmice, koje su Madriđani neuvjerljivo dobili 2-1.

Je li zahladio odnos između Mourinha i njegove prve violine, ili između Ronalda i navijača, mediji zasad samo nagađaju. Imajući u vidu Mourinhovo majstorsku sposobnost upravljanja ljudima, ova prva opcija prilično je neizgledna.

Krizu odnosa između Ronalda i trenera, kao i između Ronalda i navijača, demantirali su pomoćni trener Aitor Karanka, kao i suigrač Sergio Ramos.

''Cristiano je profesionalac s iznimnim iskustvom. Moguće je bio samo bijesan što se stvari ne odvijaju sukladno njegovim očekivanjima. On je ipak golgeter, a golgeteri nisu zadovoljni kad ih ne idu golovi'', rekao je Karanka, a Ramos dodao:

''Cristiano je, kao i svi mi, zadovoljan svojim igrama. Navijači imaju visoka očekivanja i neprestano će od njega tražiti samo maksimum. To je očekivanje s kojim mora naučiti živjeti. Nije proslavio gol, no tome ne treba pridavati naročiti značaj.''

S 21 je postignutim golom u 18 utakmica Portugalac najbolji strijelac Primere. Ukupno je za Real dosad u sezoni zabio 26 golova u svim natjecanjima.