Nogometaši West Bromwich Albiona napravili su najveće iznenađenje 6. kola Premiershipa savladavši Arsenal na Emiratesu s 3-2...

Od samog početka bilo je vidljivo da "topnici" nemaju svoj dan, te su njihovi napadi bili jalovi, a protok lopte spor. Momčad Arsenea Wengera mogla je biti sretna što je na poluvrijeme otišla s neriješenim rezultatom, budući je u 37. minuti WBA propustio realizirati penal, točnije udarac Chrisa Brunta s bijele točke je obranio vratar Arsenala Manuel Almunia.

U nastavku je WBA krenuo sjajno. U 50. minuti zabio je Nigerijac Peter Odemwingie, da bi šok kod domaćina već dvije minute kasnije iskoristio Čileanac Gonzalo Jara zabivši iskosa s desne strane za 2-0. Debakl Arsenala nastavio se i nakon što je Wenger gurno sve karte u napad, što se osvetilo primljenim golom za 3-0, a strijelac je bio Jerome Thomas u 73. minuti. Do kraja je tek Samir Nasri uspio ublažiti dvama golovima, od kojih je drugi zabio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Arsenalu je tako WBA nanio prvi ovosezonski poraz.

Tottenham Hotspur poražen je na Upton Parku na gostovanju kod West Hama 1-0. Drugi je to ovosezonski poraz za Spurse, te prva pobjeda za "čekićare", koji su do šestog kola osvojili tek jedan bod. Odlučujući gol vrijedan tri boda zabio je Frederic Piquionne u 29. minuti. Vedran Ćorluka i Luka Modrić odigrali su za Spurse svih 90 minuta, dok su Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa sjedili na klupi.

Blackburn Roversi Nikole Kalinića slavili su na gostovanju kod Blackpoola 2-1 golom Bretta Emertona u posljednjim trenucima susreta. Druga je to ovosezonska pobjeda za Roverse, a Kalinić je u njoj dobio priliku za igru 67 minuta.

Od ostalih utakmica spomenimo tek remi Liverpoola i Sunderlanda na Anfieldu 2-2. "Redsi" pod vodstvom Roya Hodgsona se tako nastavljaju mučiti u novoj sezoni, te su nakon šest kola skupili tek šest bodova. Dvostruki strijelac za Sunderland bio je Darren Bent, dok su za domaćine zabili Dirk Kuyt i Steven Gerrard.