Like a boss, like a Boas

Villas-Boas 'proigrao': Tottenham u golijadi pokorio Old Trafford!

U posljednjoj subotnjoj utakmici 6. kola engleske Premierlige nogometaši Manchester Uniteda i Tottenhama pružili su gledateljima pravu poslasticu...

Momčad menadžera Andre Villas-Boasa šokirala je prepuni Old Trafford slavivši rezultatom 3-2.

Poveo je Tottenham nakon manje od dvije minute igre, nakon solo akcije lijevog beka Jana Vertonghena. Nizozemac je po lijevoj strani Unitedova šesnaesteraca došao blizu vratiju Andersa Lindegaarda, okrenuo se na "krivu" nogu (desnu) i opalio, a lopta je uz odbijanac završila u mreži domaćina.

Očekivao se uraganski uzvrat Uniteda nakon toga, ali ništa se konkretno nije događalo sve do 32. minute i još jednog prodora pokraj očito stare i trome obrane Uniteda, kojom su "komandirali" Jonny Evans i Rio Ferdinand. Gareth Bale projurio je kroz sredinu obrane "crvenih vragova", pokraj presporog Rija Ferdinada, te u stilu Vertonghena "krivom" nogom pogodio donji desni kut Lindegaardova gola. Tih 2-0 je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, nakon kojeg je uslijedio pravi spektakl.

Po povratku iz svlačionica Wayne Rooney gurnut je u igru umjesto Ryana Giggsa i taj potez Alexa Fergusona dao je ploda nakon svega pet minuta igre. Rooney je nakon kratke kombinacije prošao po desnoj strani napada, ubacio prizemnu loptu prema petercu "spursa" koju je laganim dodirom u mrežu Brada Friedela skrenuo Nani.

Tek što se krenulo s centra United je ponovno bio pred golom Tottenhama, ali ga je jedna izgubljena lopta koštala kontre i novog pogotka. Bale je dobio upotrebljivu loptu u prostor, ušao je u šesnaesterac, opalio ljevicom snažno, Lindegaard obranio, a na loptu je natrčao Clint Dempsey i zabio za 3-1.

ปแผปออิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิ... by footyroom

Vodstvo od dva gola razlike trajalo je ponovno minutu, pa i manje, kada je na asistenciju Robina van Persieja Shinji Kagawa zabio za, pokazalo se, konačnih 2-3. Recimo i da su spomenuta tri pogotka postignuta unutar 139 sekundi!

Iako je do kraja susreta bilo još pregršt prilika za United, nijedna lopta više nije prošla pored iskusnog Friedela, a Amerikanca je jednom prilikom spašavala i vratnica (slobodni udarac Rooneyja, op.a.).

Ovom je pobjedom Tottenham skočio na peto mjesto prvenstvene ljestvice s 11 osvojenih bodova, dok je United ostao treći, ali je izgubio korak s vodećim Chelseajem koji sada ima četiri boda više. "Spursima" je ovo prva pobjeda na Old Traffordu nakon 1989. godine kojom je prekinut njihov negativan niz od 22 utakmice bez trijumfa (18 pobjeda Uniteda i četiri remija). (TS)

Premierliga, 6. kolo:

Fulham - Manchester City 1-2 (Petrić 10-11m / Agüero 43, Džeko 87)

Sunderland - Wigan 1-0 (Fletcher 51)

Stoke - Swansea 2-0 (Crouch 12, 36)

Reading - Newcastle 2-2 (Kebe 58, Hunt 62 / Ba 59, 83)

Everton - Southampton 3-1 (Osman 25, Jelavić 32, 38 / Ramirez 6)

Norwich - Liverpool 2-5 (Morison 61, Holt 87 / Suarez 2, 38, 57, Sahin 47, Gerrard 68)

Manchester United - Tottenham 2-3 (Nani 51, Kagawa 54 / Vertonghen 2, Bale 32, Dempsey 52)