Pogledajte golove!

Chelsea misli ozbiljno: Španjolska 'veza' za tri boda na Emiratesu!

U prvoj utakmici 6. kola engleskog Premiershipa, derbi ogledu na Emirates stadionu, nogometaši Chelseaja su pobijedili gradskog rivala Arsenal s 2-1...

Tako je aktualni europski prvak nastavio s odličnim partijama na startu nove sezone u Premiershipu. Ovo je Di Matteovoj momčadi bila peta pobjeda, uz tek jedan odigrani remi.

Otvorena utakmica s dosta prilika se odigrala na Emiratesu gdje je konačan rezultat mogao biti i obrnut, no završilo je slavljem Chelseaja. Inače, klub sa Stamford Bridgea je time dobio treću utakmicu od posljednjih pet prvenstvenih igranih na Emiratesu.

Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Fernanda Torresa, a na asistenciju Juana Mate. Torres se u šesnaestercu doslovno hrvao s Arsenalovim obrambenim igračem Koscielnyim, ali je Španjolac maestralno, usporedno s tim, i reagirao, te je postavio nogu i zabio za 1-0. Inače, Koscielny je napustio travnjak kao tragičar, jer je itekako kumovao i kod ključnog drugog pogotka Chelseaja.

Mata je u 53. minuti izveo slobodan udarac, lopta je na putu prema Arsenalovim vratima udarila francuskog obrambenog igrača, promijenila smjer i zakoprcala se u mreži.

Između dva Chelseajeva pogotka za Arsenal je zabio Gervinho kada je u 42. minuti primio loptu na deset metara od Čecha, okrenuo se i fino je pospremio pod gredu.

Čech je s nekoliko intervencija u drugom dijelu spasio svoj klub od izjednačenja, te je Chelsea tako uzdignute glave još jednom napustio Emirates stadiona. (TS)