Teže je portugalskom veznjaku turskoga nogometnog prvoligaša Eskisehirspora Vitoru Passosu Peleu bilo sačuvati loptu od nasrtljivog suigrača negoli zabiti gol iz slobodnog udarca iza 90. minute...

Igrala se sudačka nadoknada u drugom poluvremenu sinoćnje (petak) prve utakmice 22. kola turskoga nogometnog prvenstva, između domaćeg Eskisehirspora i Sivasspora. Rezultat je bio 1-1 kada je sudac Ilker Meral dosudio slobodan udarac za domaće iz zone udarca, malo preko 20 metara iskosa s lijeve strane.

Po loptu je krenuo Sezer Özturk, veznjak s brojem deset na leđima, standardni prvotimac i najveća zvijezda u redovima momčadi čiji gol brani hrvatski vratar Vanja Iveša. Na njegovu relativnu nesreću, loptu je prije njega dograbio portugalski veznjak s brojem osam, Vitor Passos Pele, igrač koji je u igru ušao u 61. minuti.

Koliko god se Özturk trudio, a bio je nasrtljiv preko svake mjere, igrač dobropoznatog nadimka ni za živu glavu nije puštao loptu. Jednom ju je, doduše, nakratko i ispustio, ali ju je košarkaškom kontrolom uspio vratiti u posjed. Nepomiren s nepravdom koja ga je snašla glavni se vezni igrač domaće momčadi, uz pripomoć jednog suigrača, udaljio od mjesta izvođenja prekida.

Pele je napokon namjestio loptu, te je fantastičnim udarcem desnom nogom pogodio mrežu uz pomoć bliže vratnice gostujućeg vratara.

Svoj je bijes, svjestan majstorskog načina na koji je momčadi donio sva tri boda, iskalio u nekontroliranom slavlju, svlačenjem i bacanjem dresa. Pokunjeni Özturk, koji nije otišao čestitati suigraču, krenuo je prema centru pljujući i brišući nos dresom.

Usput rečeno, sudac je obojicu suigrača zbog naguravanja i neprimjerenih fizičkih nasrtaja kaznio žutim kartonima. Ostaje vidjeti hoće li i kakve mjere poduzeti trener Bülent Uygun.