VIDEO To je Ronaldo: S tri gola potopio Baske!

Nogometaši Real Madrida nisu uspjeli pratiti Barcelonu u količini pogodaka (Katalonci su slavili kod Almerije 8-0), ali su pokazali jednaku kvalitetu i zapaženu igru uoči "el clasica" idućeg vikenda...

U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola Real Madrid je na svom stadionu pobijedio Athletic Bilbao 5-1. Premda baskijski nogometaši nisu bili loši i otvoreno su dočekali boj protiv domaćina, ipak je Real mnogo kvalitetnija momčad i njegovi pojedinci su napravili razliku.

Portugalac Cristiano Ronaldo je opet bio inspirativan, postigao je tri pogotka, onaj drugi "bombom" iz slobodnog udarca, te je time došao do brojke od 14 pogodaka u Primeri po čemu je prvi strijelac prvenstva. Seriju golova je, pak, otvorio Argentinac Gonzalo Higuain (njegov sedmi pogodak u prvenstvu), a malo sreće je u svemu osjetio i Sergio Ramos koji je realizirao jedanaesterac za domaćina.

Taj pogodak je bio prvi gol nekog španjolskog nogometaša ove sezone u Primeri, a prilično je naljutio Mourinha koji je pratio ogled s tribina. Naime, Portugalcu se nije svidjela ideja da Ramos izvodi jedanaesterac, što mu i nije "posao u klubu".

Čast Athletica je spasio odlični reprezentativni napadač Fernando Llorente (u 40. minuti za tada 2-1), koji je mogao već u 2. minuti utakmice prevariti i savladati Ikera Casillasa.

Spomenimo da je ovim ogledom trener Reala Jose Mourinho odradio suspenziju, te se na klupu Reala vraća baš prije utakmice protiv Barcelone na Camp Nou.