VIDEO To je pravi Arsenal: S pet komada prebolio veliko razočaranje!

Nogometaši Arsenala u ponovljenoj utakmici osmine finala FA kupa s 5-0 su pregazili Leyton Orient...

Wengerova momčad na pravi se način vratila nakon razočaravajućeg poraza u finalu Carling kupa od Birmingham Cityja. Samo tri dana nakon nedjeljnog debakla Topnici su morali ponovo na teren, ali ovaj su put posao obavili kako treba.

Protiv niželigaša Leyton Orienta Arsenal je morao ponovo igrati nakon 1:1 u gostima u prvoj utakmici. Na Emiratesu nije bilo tako neizvjesno. Već u prvom poluvremenu Topnici su vodili 3:0, a do kraja dvoboja i zaokružili pobjedu. Golijadu je otvorio Chamakh u 7. minuti, zatim je Bendtner zabio tri pogotka, a za kraj se i Clichy upisao u listu strijelaca.

Arsenal će u četvrtfinalu FA kupa imati puno teži posao. Gostuje kod Manchester Uniteda.

Među osam najboljih plasirao se i Manchester City, koji je također uvjerljivo s 3:0 svladao Aston Villu kod kuće. Strijelci za 'nebesko-plave' bili su Yaya Toure, Mario Balotelli i David Silva.