Nogometaši Rome trijumfom protiv Barija zadržali su priključak s vodećima nakon 16. kola Serie A...

Roma je nastavila dobar niz, te je na svom Olimpicu proslavila šestu pobjedu u osam utakmica (imaju još dva remija). S 1-0 je Roma pobijedila posljednjeplasirani Bari, no očekivalo se da će daleko lakše Ranierijevi igrači do tri boda.

Možda bi i bilo lakše da je Francesco Totti realizirao jedanaesterac u 20. minuti. Ipak, samo deset minuta kasnije je obrambeni igrač Rome, Brazilac Juan, zabio pogodak i na kraju se ispostavilo da je bio jedini na ogledu. U nastavku je Bari čak bio i aktivniji, no Roma je uspjela sačuvati važna im tri boda. Nakon ranijeg poraza Bologne od Milana kao domaćin je zasad u prvenstvu neporažena ostala samo Roma.

Cagliari je uvjerljivo došao do slavlja protiv Catanije 3-0. Junak utakmice je bio trostruki strijelac, 27-godišnji Nene. Inače, gosti su ogled završili s devet igrača, a u nastavku su pocrvenjeli Martinho i Morimoto.

I u druga dva ogleda su slavili domaći igrači, Brescia je golom Cordova u 17. minuti pobijedila Sampdoriju, dok je Lecce s 3-2 svladao Chievo. Prvo ime ogleda je bio dvostruki strijelac Piatti.