VIDEO Škotska zgrožena: Poludjeli navijač šakom udario menadžera Celtica

Menadžera Celtica Neila Lennona napao je i udario navijač tijekom prvenstvene utakmice protiv Heartsa…

Nogometaši Celtica uvjerljivo su pobijedili na gostovanju u Edinburghu. Međutim, njihovu pobjedu od 3-0 zasjenio je incident početkom drugog poluvremena.

Nakon što je Gary Hooper zabio svoj drugi pogodak u 49. minuti za vodstvo Celtica 2-0, na travnjak je utrčao navijač Heartsa koji se htio obračunati s gostujućim menadžerom Neilom Lennonom. Simpatizer domaće momčadi je preskočio ogradu, dotrčao do Lennona koji ga nije primijetio, te ga je udario. Odmah su pritrčali policajci koji su mu stavili lisice i izveli ga s igrališta kroz tunel.

''Ovakvo ponašanje navijača definitivno je neprihvatljivo'', rekao je poslije utakmice izvršni direktor Škotskog nogometnog saveza Stewart Regan.

Ovaj incident posljednji je u nizu koji se dogodio, a povezan je s Neilom Lennonom, inače bivšim kapetanom Celtica i Sjeverne Irske.

Podsjetimo, nedavno je u nekoliko navrata dobio prijetnje smrću. Posljednji put prije mjesec dana, kada je u jednom poštanskom uredu u Sjevernoj Irskoj otkriven paket s mecima koji je bio upućen na njegovu adresu. Iako policija nije diskutirala o motivima slanja sumnjivih paketa, poznato je da sukobi često dolaze do izražaja između navijača Celtica, koji su mahom katolici, te navijača Rangersa, koji su uglavnom protestanti, što vrijedi i za navijače Heartsa.

Ovom pobjedom Celtic je ostao u utrci za naslov s velikim gradskim rivalom Rangersom. Kako Rangersi imaju bod prednosti, u posljednjem kolu, ove nedjelje, moraju pobijediti kod Kilmarnocka da bi osigurali naslov.