VIDEO Škarice iz snova: Berbatov s tri gola potopio Redse!

U derbiju 5. kola Premiershipa Manchester United pobijedio je Liverpool na Old Traffordu rezultatom 3-2...

'Crveni vragovi' stigli su do velikog trijumfa u utakmici punoj preokreta u kojoj je briljirao bugarski napadač Dmitar Berbatov, strijelac sva tri pogotka Uniteda, od kojih je drugi bio doista spektakularan, briljantno izvedene škarice.

Mreže su na Old Traffordu mirovale sve do završnice prvoga dijela kada je, u 42. minuti, Giggsovo ubacivanje iz kuta Berbatov glavom pretvorio u uvodnu prednost domaćina. Zadužen za njegovo markiranje bio je Fernando Torres, no španjolski je reprezentativac u potpunosti zakazao prilikom ubačaja u kazneni prostor.

Za 2-0 Berbatov se posebno potrudio. Minutu nakon što je pogodio okvir gola Nani je lijepim ubačajem s desne strane uposlio bugarskog napadača na nekih dvanaest metara. Berbatov je loptu podigao i "škaricama" ju, uz pomoć grede, smjestio iza leđa Pepea Reine.

Bilo je to u 59. minuti, samo pet prije no što je Gerrard s bijele točke smanjio na 2-1. Jedanaesterac je za 'Redse' izborio Torres, kojeg je prekršajem zaustavio Evans. Već u 69. bilo je 2-2. Slobodan udarac, kroz živi zid domaće momčadi, u Van der Sarovu mrežu ponovno je smjestio Gerrard za nadu Liverpoola u bod s Old Trafforda.

Oduzeo im ga je, zaključivši 'hat-trickom' sjajnu igru, u nedjelju sjajni Berbatov. Tri je boda svojoj momčadi donio, a sebi zacementirao mjesto u udarnih 11 sastava kojeg vodi Sir Alex Ferguson, novim preciznim udarcem glavom. Zabio je za konačnih 3-2, svoj šesti prvenstveni gol sezone, u 84. minuti...