Trebalo mu 10 minuta

U sklopu 4. kola engleske nogometne Premierlige igrači Arsenala upisali su, predvođeni ponajvećim ovoljetnim pojačanjem Mesutom Özilom, treću uzastopnu pobjedu. "Topnici" su slavili kod Sunderlanda s 3-1...

Mesuz Özil je već u prvom susretu pokazao zbog čega je "škrti" Arsenal za njega izdvojio čak 50 milijuna eura. Nijemac je bio nevjerojatno rastrčan, te je nakon svega 10 minuta igre u debiju upisao svoju prvu asistenciju u dresu londonskog kluba.

Njemački je reprezentativac s lijeve strane svog napada sjajno primio jedno dugo proigravanje, uposlio u sredini Oliviera Girouda, koji pak neumoljivo zabija i po četvrti uzastopni put ove sezone! Francuz je postao prvi čovjek nakon Josea Antonija Reyesa koji je zabio u sva četiri prva nastupa u sezoni (2004/2005 sezona).

Rezultat se nije mijenjao do treće minute drugog poluvremena kada je Craig Gardner realizirao jedanaesterac, koji je prethodno izborio Adam Johnson (prekršaj Laurenta Koscielnyja). Gardner je mirno poslao Arsenalova vratara Szczesnyja u krivu stranu.

Na semaforu je 1-1 stajao sve do 67. minute i prekrasnog pogotka Velšanina Aarona Ramseyja iz voleja s ruba kaznenog prostora. S desnog je krila loptu unazad nabacio Carl Jenkinson, a Ramsey iz prve denom nogom pogodio za novo vodstvo "topnika".

Isti je igrač ponovno zabio devet minuta kasnije, a ovoga ga je puta sjajno poslužio francuski napadač Giroud. Özil je odigrao za Francuza, koji iz prve šalje loptu u šesnaesterac prema Ramseyju, koji neometan pogađa pored Westwooda za konačnih 3-1.

Ovim je rezultatom, u kombinaciji s ostalima, Arsenal, barem privremeno, zasjeo na vrh premierligaške ljestvice, no samo zbog bolje gol-razlike, odnosno više postignutih pogodaka od Tottenhama i Liverpoola.

Rezultatski je ponovno kiksao aktualni viceprvak Manchester City, koji je na gostovanju kod Stoke Cityja odigrao susret bez pogodaka. City je bio za nijansu opasniji od domaćina, no ipak nije uspio probiti čvrstu obranu Stoke Cityja.

Tottenham je na White Hart Laneu slavio s 2-0 protiv Norwicha pogocima islandskog reprezentativca Gilfyja Sigurdssona. Islanđanina je najprije u 28. minuti proigrao bivši igrač Ajaxa Christian Eriksen, a potom ga je u četvrtoj minuti nastavka poslužio Brazilac Paulinho.