Nogometaši Liverpoola slavili su na gostovanju kod Boltona 1-0 u sklopu 10. kola Premiershipa i tako ostvarili svoju drugu uzastopnu i treću ukupno pobjedu sezone...

Jedini gol vrijedan tri boda i bijega iz zone ispadanja te skoka na 12. mjesto na ljestvici postigao je Argentinac Maxi Rodriguez u 86. minuti susreta nakon prethodne asistencije Fernanda Torresa.

Liverpool je tako ove sezone prvi put vezao dvije pobjede, budući je prošlog vikenda na Anfieldu pobijedio Blackburn s 2-1.

Hrvatski napadač Ivan Klasnić dobio je priliku zaigrati za svoj Bolton od 82. minute kada je zamijenio Johana Elmandera.

U druge dvije odigrane utakmice Aston Villa i Birmingham su u gradskom derbiju odigrali 0-0 na Villa Parku, dok je Newcastle pregazio Sunderland 5-1 na svom St. James Parku.

U visokoj Newcastleovoj pobjedi posebno se istaknuo 28-godišnji engleski veznjak Kevin Nolan s tri postignuta gola, kao i naturalizirani engleski napadač rodom iz Nigerije Shola Ameobi, koji je zatresao Sunderlandovu mrežu u dva navrata.

Newcastle se tako vratio na pobjednički kolosijek nakon uvjerljivog 4-0 domaćeg poraza od Arsenala sredinom tjedna u Carling Cupu, a s upisana tri boda skočio je na sedmo mjesto na ljestvici.