VIDEO Redknapp ljut nakon derbija: Kakav je to gol bio!?

Premda su njegovi nogometaši već gubili s 1-0, menadžer Tottenhama Harry Redknapp je u prvi plan nakon poraza od Manchester Uniteda (2-0) gurnuo sporni drugi gol 'crvenih vragova'...

Nakon što je Nemanja Vidić doveo United u vodstvo u 31. minuti utakmice 10. kola Premiershipa, Nani je u 84. minuti, u krajnje neobičnim okolnostima, postavio konačnih 2-0.

Tottenhamov vratar Heurelho Gomes je, misleći da je dosuđen slobodan udarac, ispustio loptu iz ruku kako bi je namjestio za izvođenje. No, iza leđa mu se prikrao portugalski veznjak i gurnuo loptu praktički u praznu mrežu. Prosvjedi gostiju nisu uvaženi, glavni sudac Mark Clattenburg priznao je gol unatoč suprotnom mišljenju svoga pomoćnika.

'Nani je igrao rukom i trebao je to biti slobodan udarac. I Gomes je to mislio, to je bilo očito. Zašto bi spustio loptu i ostavio je ako nije mislio da je dosuđen slobodan udarac,' pričao bijesni Redknapp nakon utakmice.

'Nikad nećemo znati bismo li uzeli bod da nije bilo toga. Utakmica traje 90 minuta, mi smo bili samo gol u zaostatku, možda bismo došli u priliku za izjednačenje,' dodao je trener Londončana.

Menadžer Uniteda Alex Ferguson uvjeren je, pak, da je Gomes isključivi krivac za spornu situaciju.

'Bila je to bizarna situacija. Nitko nije znao što se događa. Vratar je u jednom trenutku držao loptu, a u sljedećem je ona bila u mreži. Nani je pogledao suca koji je dao znak da se igra nastavi. Prema tome, što mu je preostalo nego da zabije loptu u gol. Možete kriviti suca ili pomoćnika, ali vratar je trebao postupiti bolje. Dovoljno je iskusan, a napravio je nered u toj situaciji,' rekao je Ferguson.

Tottenham je tako i nakon 21 godine bez pobjede na Old Traffordu. Posljednji je put u Unitedovu dvorištu trijumfirao još 1989. godine kada je jedini gol zabio Gary Lineker. Ujedno, subotnja je utakmica 68. zaredom u kojoj Spursi nisu uspjeli slaviti u gostima kod jednoga kluba iz 'velike četvorke' (United, Chelsea, Arsenal i Liverpool).

Dodajmo ovome i da je Manchesterov vratar Edwin van der Sar postao tek deveti igrač u povijesti koji je zaigrao u jednoj premierligaškoj utakmici s više od 40 godina na leđima. Nizozemac je u peto desetljeće života ušao u petak.