Nogometaši Bayerna nakon tri su bundesligaška kola bez pogotka napokon proradili i došli do pobjede 2-1 u gostima kod Hoffenheima ...

Zabili su Bavarci pobjednički pogodak u prvoj minuti sudačke nadoknade udarcem Daniela van Buytena. Belgijanac je u mrežu ugurao loptu koju mu je dodao hrvatski reprezentativac Ivica Olić koji je u igru ušao odmah na početku drugog poluvremena, baš kao i Danijel Pranjić.

Bio je to odgovor trenera Bayerna Louisa van Gaal na vodstvo s kojim je Hoffenheim otišao na odmor. Domaći su u prednost došli već u prvoj minuti zgoditkom bosansko-hercegovačkog napadača Vedada Ibiševića. Izjednačio je u 62. minuti Thomas Müller nakon ubacivanja Francka Riberyja s lijeve strane.

Hoffenheimu je to prvi poraz ove sezone u pet odigranih kola, dok je Bayern došao tek do druge pobjede. Za domaću je momčad Josip Šimunić odigrao svih 90 minuta, kao i reprezentativci BiH Ibišević i Sead Salihović, dok je potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević ušao u igru u 46. minuti.

Mainz nastavlja svoju nevjerojatnu seriju na startu prvenstva. Protiv Kölna hrvatskog trenera Zvonimira Solde došao je i do pete pobjede. Čvrsta obrana gostiju izdržala je do 72. minute kada je put do mreže pronašao Lewis Holtby. Isti je igrač u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2-0. Mato Jajalo je za Köln, koji je ostao na samo četiri osvojena boda, odradio cijelu utakmicu.

Isti broj bodova kao i Köln nakon pet kola ima i Werder čija je kriza produbljena u Hannoveru. Istoimeni domaćin je slavio s uvjerljivih 4-1.

Bundesliga, 5. kolo, utorak:

Mainz - Köln 2-0 (Holtby 72, 90+1)
Hoffenheim - Bayern München 1-2 (Ibišević 1 / Müller 62, Van Buyten 90+1)
Hannover - Werder 4-1 (Fritz 11 - ag, Ya Konan 53, Schulz 79, Abdellaoue 90 / Frings 36 11m)