Trebalo je nogometašima Intera cijelo poluvrijeme da se zagriju u utakmici protiv Genoe u 28. kolu Serije A. Nakon prvih su 45 minuta na San Siru gubili s 1-0 da bi na koncu slavili s uvjerljivih 5-2...

Vratio se drugoplasirani Inter tako na pet bodova zaostatka za vodećim gradskim rivalom Milanom koji je svoju obvezu odradio još u subotu pobjedom u derbiju kod Juventusa (1-0).

Šok za "nerazzurre" dogodio se u 40. minuti kada je nemoćnog Julija Cesara svladao Rodrigo Palacio. Brazilski stručnjak Leonardo očito je na odmoru uspio probuditi svoje igrače koji su u samo šest minuta nastavka izveli potpuni preokret. Točnije u 50. minuti je nakon asistencije Maicona svoj peti pogodak u crno-plavom dresu zabio Giampaolo Pazzini. Samo minutu kasnije prednost je Interu donio Samuel Eto'o. No, uragan tu nije stao, u 57. je minuti Eto'o sjajno prošao kroz obranu gostiju i matirao vratara Eduarda za 3-1 i svoj 18. prvenstveni gol sezone.

U 71. minuti Wesley Sneijder je nakon pogreške Genoine obrane proigrao Gorana Pandeva kojem nije bilo teško povećati na 4-1, a sjajno je Interovo poluvrijeme u 84. minuti svojim premijernim pogotkom za aktualne prvake zaključio japanski branič Yuto Nagatomo koji je prije nekoliko tjedana stigao iz Cesene.

U prvoj minuti sudačke nadoknade poraz je malo ublažio Mauro Boselli.

Napoli je nakon prošlotjednog poraza od Milana napravio još jedan korak unatrag u utrci za naslovom. Na svome stadionu San Paolo nije uspio svladati slabašnu Breciju koja se bori za ostanak, utakmica je završila bez pogodaka. Napoli sada za vodećim Milanom zaostaje osam bodova.

Udinese i dalje igra u odličnoj formi, u ovoj kalendarskoj godini još uvijek ne zna za poraz. Na kontu ima tri remija, a u nedjelju je došao i do osme pobjede. Na svome je Friuliju pobijedio Bari s minimalnih 1-0, a jedini je pogodak s bijele točke u 76. minuti postigao Antonio di Natale nakon prekršaja Alessandra Parisija na Alexisu Sanchezu.

Cesena je kao gost iznenadila Sampdoriju i pobijedila je s 3-2. U kadru pobjedničke momčadi nije bilo Igora Budana, baš kao ni Vedrana Celjaka u Sampdoriji.

Serie A, 28. kolo:

Inter - Genoa 5-2 (Pazzini 50, Eto'o 51, 57, Pandev 71, Nagamoto 84 / Palacio 40, Boselli 90)

Bologna - Cagliari 2-2 (Di Vaio 29 - 11m, Ramirez 90 / Cossu 59, Ragatzu 81)

Chievo - Parma 0-0

Fiorentina - Catania 3-0 (Mutu 21, 24, Gilardino 60)

Napoli - Brescia 0-0

Udinese - Bari 1-0 (Di Natale 76 - 11m)