Nogometaši Mainza dva su puta hvatali rezultatski zaostatak na Imtech Areni da bi u konačnici slomili domaći HSV i nanijeli mu 4-2 poraz u posljednjoj utakmici 25. kola njemačke Bundeslige...

Za hamburšku je momčad sve počelo dobro. U 17. minuti u akciji s desne strane Mladen Petrić je ubacio loptu u kazneni prostor gostujućeg sastava u kojem ju je nehotice glavom produljio Kirchhoff, ali samo do Jansena koji volejom šalje loptu od travnjaka u gredu od koje se, pak, ona odbija ispred crte Mainzova gola. Suci su pokazali na centar, a budući da do kraja poluvremena novih pogodaka, ili takvih sudačkih previda, nije bilo s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Aktivan je on bio do 59. minute kada Andre Schürrle postiže prvi od svoja dva gola. Ovaj je zabio glavom u 56. minuti ogleda. Samo tri minute kasnije na listu strijelaca se za novo vodstvo Hamburžana pobrinuo hrvatski nogometni reprezentativac. Jednu "ničiju" loptu u suparničkom šesnaestercu poslao je Petrić s nekih dvanaestak metara prizemno za novo vodstvo domaćina koji su potom ostali zamrznuti dvjema reakcijama srpskog reprezentativca Gojka Kačara.

Prvo je sam zabio u vlastitu mrežu za 2-2, a potom "zaboravio" na centru Schürrlea koji je pretrčavši pola terena bio smiren u situaciji 1 na 1 protiv Rosta za svoj dvanaesti pogodak sezone. Konačnih 4-2 postavio je Heller, a Mainz se osvojenim bodovima popeo do četvrtog mjesta ljestvice.

''Poraz, jasno, boli i zbog toga što smo ga doživjeli od direktnog konkurenta za kvalifikacije Europa lige. Unatoč tome, uvjeren sam da ćemo, a pred nama je još devet utakmica, u konačnici osvojiti jedno od prvih pet mjesta na ljestvici,'' kazao je hrvatski reprezentativac nakon utakmice.

Petrić je odigrao utakmicu u punoj minutaži, a postignuti pogodak bio mu je treći u posljednje četiri ligaške utakmice i osmi ukupno u sezoni.

U drugoj utakmici dana Werder je kod Freiburga slavio 3-1.

Bundesliga, 25. kolo, nedjelja:

Freiburg - Werder 1-3 (Cisse 49-11m / Wagner 12, Pizarro 76, Marin 90)

HSV – Mainz 2-4 (Jansen 17, Petrić 59 / Schürrle 56, 82, Kačar 61-ag, Heller 88)