Prošle su nedjelje nogometaši Fluminensea i Botafoga odigrali derbi-utakmicu šestog kola prvenstva Savezne države Rio de Janeiro...

Gostujuća je momčad, Botafogo, slavila u srazu prvoligaša na Olimpijskom stadionu Joaoa Havelangea 3-2 preokrenuvši 2-1 vodstvo aktualnih prvaka Serije A. Odigrao je ključnu ulogu pritom 34-godišnji urugvajski napadač Sebastian 'Loco' Abreu, koji je pri 2-1 vodstvu domaćih prvu priliku za izjednačenje dobio pri 11-ercu koji je, nakon što ga je osobno iznudio, krenuo izvesti u 52. minuti. Odlučio je izvesti Panenku, ali mu je golman Diego Cavalieri, praktički se ni ne pomaknuvši iz stajaćeg stava, lakoćom obranio udarac uhvativši loptu u naručje.

Sudac utakmice pokazao je na novi kazneni udarac za goste samo četiri minute kasnije. Odgovornost je ponovno preuzeo 'Luđak (Loco)' ponovno izvevši Panenku. Golman domaćih nije se mogao nadati da će Urugvajac ponoviti svoju ludost kao da mu se promašaj prije četiri minute nije dogodio. Cavalieri je pao na svoju desnu stranu, a lopta je u laganom luku odsjela u suprotnom kutu.

Abreuove budalaštine nisu goste koštale poraza, s obzirom na to da je Herrera u 63. minuti zabio za njihovu pobjedu.

Panenka je Abreuov omiljeni udarac s bijele točke. Izveo ga je Urugvajac u posljednjoj seriji raspucavanja penala u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi, donijevši Južnoamerikancima pobjedu nad Ganom i plasman u polufinale.