VIDEO Nisu pomogli ni Messi ni Tevez: Japan pobijedio Argentinu!

Nogometaši Japana pobijedili su Argentinu 1-0 u prijateljskoj utakmici igranoj pred 63.000 gledatelja u Saitami. Pobjedom je tako na klupi azijske reprezentacije startao Talijan Alberto Zaccheroni...

Shinji Okazaki zabio je u 19. minuti jedini pogodak na utakmici nakon što golman gostiju Sergio Romero nije dobro reagirao pri obrani jednoga dalekometnog pokušaja Japanaca. Okazaki je prvi natrčao na njegov odbijanac.

Imali su Japanci još prilika za uvjerljiviju pobjedu iz mnogobrojnih kontranapada, no do izražaja je ponovno došla njihova nekonkretnost.

Imali su prilika i Argentinci, s obzirom da su većinu vremena držali loptu u posjedu. Do onih stopostotnih, međutim, nisu uspijevali doći.

Argentinski izbornik Sergio Batista želio je ovu pobjedu. Držao je zato svih 90 minuta na travnjaku Lionela Messija, Carlosa Teveza i Javiera Mascherana, svoje najbitnije igrače. Svejedno, izgubio je prvi put u svom trećem prijateljskom dvoboju nakon Svjetskog prvenstva. Nakon što je, kao vršitelj dužnosti izbornika, preuzeo momčad od Diega Maradone, pobijedio je Irsku u Dublinu (1-0), te Španjolsku u Buenos Airesu (4-1).