VIDEO Nevjerojatno: Gomes obranio pa skrivio 11-erac u istoj minuti, ozljeda Balea!

Nogometaši Tottenhama odigrali su samo neodlučeno 1-1 protiv Blackpoola u 36. kolu Premierlige, a utakmica će ostati upamćena po nevjerojatnoj minuti u kojoj je u glavnoj ulozi bio vratar Spursa Heurelho Gomes...

Brazilski čuvar mreže je u 74. minuti obranio kazneni udarac Charlieju Adamu nakon što je Michael Dawson igrao rukom u šesnaestercu. Lopta je otišla u korner, a nakon nabacivanja Gomes ju je ispustio iz ruku, a potom srušio Garyja Taylor-Fletchera. Sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, loptu je ponovno uzeo Adam, ali ovaj put nije pružio ni mrvicu šanse Gomesu koji je upisao još jedan kiks kakvih mu posljednjih tjedana ne nedostaje.

Londončane je od poraza u 89. minuti spasio Jermain Defoe sjajnim udarcem s 25 metara prije kojeg mu je loptu dodao Luka Modrić. Potonji je odigrao cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar ušao u sudačkoj nadoknadi umjesto Dannyja Rosea. Vedran Ćorluka je ostao na klupi na kojoj ni ovom prilikom nije bilo mjesta za Stipu Pletikosu.

Svakako treba spomenuti da je u 65. minuti igru morao napustiti Gareth Bale nakon grubog starta Adama. Zasad još nema informacija o težini ozljede, ali slike s White Hart Lanea nisu izgledale nimalo optimistično za Tottenham.

Momčad Harryja Redknappa nije iskoristila današnji posrtaj Manchester Cityja protiv Evertona (poraz 2-1). Tri utakmice prije kraja Spursi zaostaju za Cityjem i mjestom u Ligi prvaka velikih šest bodova.