Nogometaši Barcelone zadržali su osam bodova prednosti u odnosu na Real Madrid i nakon 33. kola. Sastav Josepa Guardiole slavio je 2-0 pobjedu protiv Osasune u subotu na Camp Nou...

Četvrti uzastopni poraz Osasuni nanijeli su golovi Davida Ville i Lionela Messija. Španjolskom napadaču postignuti pogodak prvi je nakon sedam utakmica "posta", a ukupno osamnaesti ove sezone. Zabio ga je uklizavanjem sa sedam metara da Jeffrenovo dodavanje s lijeve strane u 24. minuti.

Villa je ove sezone do utakmice protiv Osasune ukupno zabio 21 gol za Barcelonu, od čega 17 u Primeri, tri u Ligi prvaka i jedan u Kupu kralja, ali nije se upisao u listu strijelaca od 26. veljače kada je zabio drugi gol u 3-0 gostujućem trijumfu Barcelone nad Mallorcom u Primeri. Bez postignutog gola je bio u 11 posljednjih klupskih natjecateljskih utakmica. Izjednačio je time svoj najdulji golgeterski post iz sezone 2007/08 kada je još igrao za Valenciju, a u subotu ga napokon i prekinuo.

Lionel Messi, vodeći strijelac Primere, nema takvih problema. Na okomito dodavanje Danija Alvesa u 88. minuti došao je do 31. gola u svojoj 30. ligaškoj utakmici sezone. Za Barcelonu je sjajni argentinski napadač ove sezone odigrao 49 utakmica u svim natjecanjima i okrunio ih s 50 golova. Nikada niti jednom igraču u španjolskom nogometu takvo što nije uspjelo.