Barcelona je u prvom kolu Primere stigla do rutinske 3-0 pobjede kod Racinga, dok je Real odigrao 0-0 s Mallorcom.

Barcelona je nastavila ondje gdje je stala u prošloj sezoni, a nastavio je na jednak način i najbolji prošlosezonski strijelac Primere, Lionel Messi. Tek nešto više od dvije minute bile su potrebne genijalnom Argentincu za prvi gol u novoj sezoni. Kako i dolikuje najboljem nogometašu svijeta, postigao ga je na lukav način, prebacivši iskosa s desne strane istrčalog vratara Toña.

Briljantan je bio i udarac Andresa Iniesta kojim je španjolski prvak u 33. minuti poveo 2-0. Toño se nije istaknuo boksanjem jedne lopte koja je došla do vrha šesnaesterca odakle ju je Iniesta lobom pospremio za povećanje vodstva.

Konačnih 3-0 postavio je David Villa. Skupocjeno ovoljetno pojačanje pristiglo iz Valencije počelo je opravdavati uloženo. Nije ga omelo to što mu je nešto prije jedan gol poništen, nastavio je igrati korisno za momčad i dočekao je jedno Alvesovo ubacivanje za lijep i precizan udarac glavom. U debitantskoj ligaškoj utakmici za Barcelonu postigao je prvi gol. Nesumnjivo, uslijedit će ih još mnogo...

Dodajmo i da je svoj obol pobjedi dao Barcelonin golman Victor Valdes. U 33. minuti obranio je jedanaesterac Tchiteu.

Real pak nije bio jednake sreće. U prvom kolu gostovao je kod uvijek neugodne Mallorce i morao se zadovoljiti bodom. Utakmica je završila 0-0.