Nakon doista impozantne niske nevjerojatnih nogometnih promašaja u godini iza nas, evidentiranih na internetskim video-isječcima, Liverpoolov Brazilac Lukas Leiva otvorio je ''natječaj'' za 2011. godinu...

Učinio je to 23-godišnji povremeni brazilski reprezentativac baš na Novu godinu, u pobjedi svoje momčadi na Anfieldu protiv Boltona 2-1 u 21. kolu Premiershipa, izborenoj tek pogotkom Joea Colea u sudačkoj nadoknadi.

Leiva je promašio čistu šansu baš kada je njegovoj momčadi najviše trebao pogodak. Naime, u 43. minuti su gosti poveli golom Daviesa, a dvije minute kasnije, u 45. minuti, Leiva je na jednu ubačenu loptu s lijeve strane reagirao i više nego traljavo, te je s tri metra promašio ono što je bilo teže promašiti nego pogoditi.

S obzirom na iskustva iz godine iza nas, ovo sigurno neće biti najveći promašaj godine, ali je definitivno najveći promašaj na Novu godinu...