VIDEO Lazio se ne šali: Golčina za ostanak na vrhu Serie A!

Nogometaši rimskog Lazija nastavili su pobjednički ritam ove sezone u talijanskom prvenstvu. Vodeća momčad Serije A slavila je u 9. kolu u gostima kod Palerma s 1-0...

Palermo je imao 60 posto lopte u svom posjedu, 28 udaraca prema golu (8 u okvir), naspram Lazijevih 7 (3 u okvir), ali u nogometu su bitni jedino golovi, a domaći nogometaši nisu mogli ili znali zabiti barem jedan. Za razliku od Lazija, koji je do pobjede stigao zahavljujući sjajnom pogotku 31-godišnjeg brazilskog srednjeg braniča Andrea Diasa, koji je nakon slobodnog udarca ubačenu loptu sjajno iz voleja zakucao u mrežu domaćina. Dogodilo se to u 27. minuti.

Dodajmo još da je Lazio od 77. minute igrao bez isključenog Biave, ali niti to nije pomoglo domaćinu.

Lazio je, tako, stigao do pete uzastopne pobjede u prvenstvu. Nakon startnog poraza u gostima kod Sampdorije, Rimljani su u sljedećih 8 utakmica osvojili 22 od mogućih 24 boda! Palermo je, pak, pretrpio drugi uzastopni poraz.

Lazio je opet povećao razmak pred prvim pratiteljem Interom na četiri boda razlike, a od Milana sada ima 5 bodova više. Lazio će, tako, u sjajnom raspoloženju dočekati gradski derbi s Romom u sljedećem kolu. Palermo je osmi s 11 bodova.