VIDEO Kakvo poniženje: Stuttgart sa 6:0 razbio Werder!

Nogometaši Stuttgarta pobijedili su kao domaćini Werder s nevjerojatnih 6-0 u ogledu 11. kola njemačkog prvenstva...

Stuttgartu je ovo tek treća pobjeda u Bundesligi ove sezone, ali ipak ne i najuvjerljivija! Protiv Borussije Mönchengladbach je Stuttgart slavio sa 7-0 sredinom rujna.

Isto tako, Stuttgart je Werderu kao domaćin zabio šest golova i u ožujku 2008. godine, no tada su i gosti poentirali tri puta. Zanimljivio da je tada Cacau zabio dva gola za ''švabe'', a dva gola postigao je i u ovoj utakmici. Usto je i propustio realizirati penal, baš kao i Frings za goste u 24. minuti, kod rezultata 1-0 za domaće.

Uz Cacaua, posebno se istaknuo i Marica, koji je uz jedan pogodak upisao i tri asistencije. Strijelci za domaćina bili su još Gentner, Niedermeier i Boka.

Stuttgart je ovom pobjedom izašao iz zone ispadanja na kraju sezone, te sada drži 14. mjesto sa 10 bodova. Werder je na 11. mjestu s 4 boda više.

Bayer je u Leverkusenu pobijedio Kaiserslautern s 3-1. Za goste je Srđan Lakić odigrao cijelu utakmicu, dok Ivo Iličević nije konkurirao za momčad, dok je kod domaćina Domagoj Vida svih 90 minuta ostao na klupi.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Dicka, a najzaslužniji za preokret domaćina bio je dvostruki strijelac Sydney Sam, koji je u 38. minuti izjednačio na 1-1, a u 84. je postavio konačnih 3-1. Prije toga, u 68. minuti je vodeći pogodak za ''apotekare'' zabio Helmes.

Bayer se probio na treće mjesto s 21 bodom. Ispred njega su Borussia Dortmund s 28 i Mainz s 24 boda.

Bundesliga, 11. kolo, nedjelja:

Hannover - Borussia (D) 0-4 (Kagawa 11, Barrios 72, Lewandowski 81, Blaszczykowski 90)

Bayer - Kaiserslautern 3-1 (Sam 38, 84, Helmes 68 / Dick 15)

Stuttgart – Werder 6-0 (Marica 10, Cacau 31, 45, Gentner 68, Niedermeier 73, Boka 86)