VIDEO Kakva golijada: Realova B-momčad deklasirala Valenciju

Čak devet pogodaka vidjela je publika na Mestalli u prvoj utakmici 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Vidjela je i pobjedu zahuktale B-momčadi Real Madrida protiv Valencije, a završilo je 6-3...

Niti malo neizvjesnosti nije bilo u utakmici trećeplasirane momčadi Primere i njenog gosta koji zauzima drugo mjesto ljestvice. Utakmica je bila 'završena' već u prvome poluvremenu koje je završilo 4-0 za goste, a već u 53. minuti bilo je i 5-0 nakon što ja Gonzalo Higuain isporučio svoj treći pogodak u mrežu Guaite.

Argentinski je napadač u subotu naprosto briljirao. Uvodnih pet golova imalo je njegov potpis bilo u vidu pogotka ili asistencije (prvo Karimu Benzemi za 1-0, potom i Kaki za 3-0).

Realova je igra bila dojmljiva, igrači koje vodi Jose Mourinho očito su prepuni samopouzdanja nakon osvajanja Kupa kralja i vrlo uvjerljivo ulaze u polufinale Lige prvaka u kojem će još jednom pokušati stati na kraj Barceloni. A, ono iznimno važno, u ovoj utakmici portugalski trener u prvoj je momčadi koristio je samo Ikera Casillasa i Ricarda Carvalha iz sastava koji je preko Katalonaca osvojio Kup kralja.

Nakon sedam pogodaka u uvodnih dvanaest Primerinih kola, a potom i ozljede koja ga je na 134 dana izgurala s travnjaka (predviđalo se da će pauzirati još nekoliko mjeseci), Gonzalo Higuain opet širi strah suparničkim šesnaestercima. Nakon dvije utakmice bez gola nakon povratka, ponovno je dojmljiv. Treba naglasiti i da je susret obilježen mlakim obranama, no to nikako ne umanjuje ono što je Argentinac napravio, kao niti uspjeh Realove momčadi .

Dodajmo da je nakon Soldadova gola za smanjenje vodstva na 5-1 Kaka zabio svoj drugi gol (uz dvije asistencije). I u prošlome je kolu dva puta bio precizan te je sada na brojci od šest ligaških golova.

Za Valenciju su rezultat ublažili Jonas i Jordi Alba.

Primera, 33. kolo:

Valencia – Real Madrid 3-6 (Soldado 59, Jonas 79, Alba 84 / Benzema 22, Higuain 30, 41, 52, Kaka 38, 61)