VIDEO Kakav potez: Prekrasan lob Petrića!

Na odličan je način dobivenih pola sata u utakmici protiv St. Paulija iskoristio Mladen Petrić. Hrvatski nogometni reprezentativac zabio je sjajan gol vrijedan boda svom HSV-u...

U nedjelju je, u sklopu 4. bundesligaškog kola, odigran hamburški nogometni derbi u kojem su bodove podijelili domaći St. Pauli i HSV. Igralo se na Millerntor stadionu, a završilo je 1-1.

Utakmica je bila mnogo mirnija no njen uvod u kojem je pohod navijača na stadion prošao u neredima prilikom čega je posla, i to mnogo, imala policija.

Početni je rezultat stajao na semaforu sve do 77. minute utakmice kada je gol za domaćina postigao veznjak Fabian Boll. Zabio je svoj drugi ovosezonski gol na asistenciju Asamoaha s desne strane. Loptu je primio sam i desnom je nogom, između trojice na njega istrčalih nogometaša gostujuće momčadi, smjestio u mrežu.

Ipak, za bod još uvijek neporaženog HSV-a pobrinuo se hrvatski strijelac. Ušao je Petrić u igru kao zamjena za Guerrera u 62. minuti, da bi u 88. sjajnim dalekometnim udarcem lijevom nogom, s nekih dvadesetak metara s lijeve strane, postigao svoj ovosezonski prvijenac. Njime je možda i uvjerio trenera Armina Veha da ga ne preskače u podjeli mjesta na travnjaku, kao što je to učinio u posljednja dva kola...

Uz dva poraza St. Pauli sada ima i pobjedu i remi, dok je HSV, nakon sjajnog starta i šest bodova iz uvodnih 180 minuta, na konto dodao dva remija.