VIDEO Jednostavno briljira: Novi hat-trick Ronalda

Do brojke od 36 prvenstvenih golova došao je Cristiano Ronaldo zabivši hat-trick u domaćoj 4-0 pobjedi nogometaša Real Madrida nad gradskim rivalom Getafeom u utakmici 36. Primerina kola...

Pogodio je na asistencije Mesuta Özila Portugalac u 24. i 58. minuti, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena u konačnih 4-0 pretvorio 11-erac.
Pred Lionelom Messijem sada Ronaldo bježi pet golova i izgledni je osvajač Zlatne kopačke, španjolske i europske, za sezonu 2010/11.

Također se Portugalac približio na samo dva gola zaostatka za rekorderima po broju pogodaka u jednoj sezoni Primere: legendarnim Baskom Zarrom, koji je 38 golova za Athletic Bilbao zabio u sezoni 1950/51, te Hugom Sanchezom, kojemu je isto to za nogom pošlo u sezoni 1989/90.

"Igramo na visokoj razini s ciljem pobjeđivanja do kraja sezone. Trener je od nas zatražio da nastavimo dobro raditi, a mi smo odgovorili na najbolji mogući način. Trudim se zabiti što je više moguće važnih golova, no nisam opsjednut brojkom postignutih. Istina je da me suigrači traže i trude se da postignem što je više moguće golova, no zajednički uspjesi uvijek dolaze ispred individualnih", kazao je Ronaldo.

Madridski Atletico izgubio je na gostovanju kod Racinga u Santanderu 2-1 i time si pogoršao izglede za plasman u Europa ligu. Na sličan je način, međutim, kiksao i petoplasirani Athletic, koji je izgubio u La Coruñi od Deportiva 2-1 zabivši si dva autogola.

Prvu je utakmicu u Primeri nakon davnoga 13. kola, igranog 28. studenog prošle godine, započeo hrvatski napadač Sportinga iz Gijona Mate Bilić. Njegova je momčad izgubila kod Malage 2-0, a 30-godišnji je hrvatski napadač odigrao svih 90 minuta prvi put ove sezone u prvenstvu.