VIDEO Jad Arsenala: Glupost golmana za novi gorak poraz!

Nogometaši Newcastlea pobijedili su u Londonu Arsenal s 1-0 u prvoj nedjeljnoj utakmici 11. kola engleskog nogometnog prvenstva...

Andrew Carroll, 21-godišnji napadač Newcastlea, presudio je Arsenalu pogotkom u 45. minuti. Barton je dodao iz slobodnog udarca duboko u polju, a Carroll je poentirao glavom, iako treba konstatirati vrlo traljavu intervenciju Arsenalovog vratara Fabianskog. Stigao je Carroll tako do svog šestog prvenstvenog pogotka ove sezone.

Arsenal je imao puno više loptu u svom posjedu, imao je više šansi, spomenimo samo dvije iz prvog poluvremena. Fabregas je pogodio gredu, a vratar Newcastlea Krul sjajno je izvadio loptu iz rašlji nakon udarca Nasrija.

Spomenimo još da je Arsenalov Koscielny dobio izravni crveni karton u drugoj minuti sudačke nadoknade, zbog potezanja Rangera koji je u prodoru po desnoj strani išao prema golu.

Newcastle je dobio treću utakmicu zaredom u Premiershipu, te je zaustavio Arsenalov niz od tri pobjede. Isto tako, ''svrake'' su pobijedile Arsenal prvi puta nakon pet godina. ''Topnici'' su dobili zadnjih međusobnih dvoboja u svim natjecanjima, a ove sezone su u gostima tukli Newcastle sa 4-0 u Carling Cupu.