Odigrana je prva utakmica nedjeljnog programa 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva. U njoj je Udinese na domaćem travnjaku savladao Inter 3-1...

Bio je to prvi poraz za aktualne talijanske prvake pod vodstvom novog trenera Leonarda. Do ove utakmice brazilski je trener upisao pet pobjeda u pet susreta (u svim natjecanjima) otkako je naslijedio Rafu Beniteza.

Za Inter je susret započeo dobro. Poveli su 'Nerazzurri' već u 16. minuti golom Dejana Stankovića na asistenciju Thiaga Motte i činilo se da utakmica ide na njihov mlin. Ali domaći su u sljedećih devet minuta uspjeli u potpunosti preokrenuti rezultat. Prvo je Christian Zapata u 21. minuti topovskim udarcem ljevicom poslao loptu u rašlje Interovog gola, da bi četiri minute kasnije Antonio Di Natale, najbolji strijelac lige, majstorski iz slobodnog udarca pronašao put do mreže i tako zabio svoj 15. ovosezonski gol.

Nakon postignutog drugog gola Udinese je dominirao susretom i stvorio je još niz prilika pred vratima Luce Castellazzija, a okrunio je jednu. U 69. minuti Maurizio Domizzi je iskoristio lijepo dodavanje Kwadwoa Asamoaha i iz blizine potvrdio desetu ovosezonsku pobjedu svoje momčadi.