Hrvatski nogometaši bili su raspoloženi pred suparničkim vratima i u utakmicama 14. kola njemačke Bundeslige. Posebno se to odnosi na Hrvate u Kaiserslauternu...

Nakon što su kolo ranije Nürnbergu zabili Stiven Rivić, Ivo Iličević i Srđan Lakić u 3-1 pobjedi, K'lautern je u subotu bio još uvjerljiviji protiv, realno, jačeg suparnika Schalkea slavivši uvjerljivu 5-0 pobjedu, ponovno s 'hrvatskim potpisom'.

Srđan Lakić zabio je dva gola i izborio penal koji je sigurno izveo Ivo Iličević. Učinak hrvatskih nogometaša u Kaiserslauternu tako je dodatno popravljen pa nakon subote statistika kazuje da je naš trojac od 25 bundesligaških klupskih pogodaka zabio njih čak 15, od čega Lakić devet (dijeli treće mjesto liste strijelaca), Iličević pet, a Rivić jedan. Dodajmo ovome da je za prva tri pogotka domaćina protiv Schalkea asistirao Christian Tiffert čime je došao do brojke od šest asistencija u posljednje tri Kaiserslauternove utakmice.

Rivić je odigrao cijeli susret, Lakić 81 minutu u njemu, a Iličević tri više, dok su Schalkeovi Ivan Rakitić i Mario Gavranović ostali na klupi tijekom cijelog ogleda.

Niz od dva prvenstvena poraza prekinuo je HSV, a dio zasluga za to pripada i Mladenu Petriću. Zabio je hrvatski reprezentativac, u 90 minuta igre u subotu, svoj četvrti bundesligaški gol sezone u 4-2 pobjedi protiv Stuttgarta, kluba koji iskazuje interes za njegovim dovođenjem i koji je i nakon sedme utakmice u gostima ostao na učinku od dva boda. Po tom su statističkom podatku najslabija njemačka momčad. Petrić je upisao i asistenciju lijepo dodavši Ruudu van Nistelrooyu za krasan Nizozemčev gol lobom.

Danijel Pranjić odradio je cijelu utakmicu za minhenski Bayern koji je s 4-1 bio bolji od Eintrachta. Treba spomenuti da je Franck Ribery startao za aktualne prvake u utakmicu prvi puta nakon petoga kola ili, preciznije, 21. rujna ove godine. Odigrao je cijelu utakmicu i asistirao za posljednja dva gola na utakmici. Dva je zabio Timoščuk, po jedan Gomez i Müller.

Islanđanin Gylfi Thor Sigurdsson zabio je iz penala u četvrtoj minuti sudačke nadoknade za Hoffenheimov bod protiv Bayera, nadovezavši se tako na peti ligaški gol Vedada Ibiševića koji je u 38. smanjio prednost. Završilo je 2-2.

Bundesliga, 14. kolo, subota:

Bayern - Eintracht 4-1 (Timoščuk 29, 88, Müller 59, Gomez 61 / Gekas 33)
HSV - Stuttgart 4-2 (Trochowski 3, Pitroipa 29, Petrić 36, Van Nistelrooy 60 / Marica 9, Gentner 46)
Hannover - Freiburg 3-0 (Schlaudraff 14, Ya 73, Hanke 88)
Hoffenheim - Bayer 2-2 (Ibišević 38, Sigurdsson 90+4 – 11m / Sam 8, Vidal 10 - 11m)
Kaiserslautern - Schalke 5-0 (Lakić 8, 56, Amedick 39, Iličević 76-11m, Moravek 88)
Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach (18.30)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 34 (-1), 2. Mainz 30, 3. Bayer 26, 4. Hannover 25, 5. Bayern 23, 6. Hoffenheim 22, 7. HSV 21...