Nogometaši Manchester Uniteda i Tottenhama prošli su 4. kolo FA kupa zahvaljujući domaćim pobjedama...

Fergusonov United FA kup kampanju započeo je protiv izuzetno neugodnog protiv: Liverpoola koji je ovaj tjedan smijenio Hodgsona i postavio Dalglisha za trenera.

Novi trener nije imao sreće i započeo je karijeru na klupi Liverpoola ispadanjem iz kupa. Već u 2. minuti Berbatov je izborio penal, a veteran Ryan Giggs zabio je što se kasnije pokazalo jedini pogodak na utakmici.

Ključan moment dogodio se u 32. minuti kada je Gerrard neoprezno s dvije noge ušao u Carricka, a Howard Webb pokazao mu je izravni crveni karton. S igračem više 'crveni vragovi' rutinski su posao priveli kraju.

Tottenham je imao daleko lakši ždrijeb. Igrali su Spursi doma protiv niželigaša Charlton Athetica i upisali glatku 3-0 pobjedu. Svi golovi su pali u drugom dijelu, a strijelci su bili dvaput Defoe i jednom Townsend.

Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka igrali su od prve minute, dok je Luka Modrić ušao u drugom dijelu kao zamjena s klupe. Kranjčar je asistirao za drugi gol Spursa.