Ispustili dva boda

Ivan Perišić nastavlja sa sjajnim igrama u posljednje vrijeme. U 32. bundesligaškom kolu tako je postigao dva gola u domaćem 2:2 remiju protiv Freiburga.

Wolfsburg je remijem makar privremeno propustio preskočiti četvrtoplasirani Bayer Leverkusen. Ivan Perišić je zabio u 3. i 70. minuti za vodstvo 1:0 i 2:1, a bili su mu to osmi i deveti ovosezonski gol. Isto tako, među strijelce se upisao u tri posljednja kola, a u tom je periodu postigao pet golova.

Prvi je gol Perišić zabio glavom na asistenciju Ricarda Rodrigueza, dok je drugi postigao udarcem desnicom, a asistent je bio Christian Träsch. Golove za Freiburg postigli su Admir Mehmedi i Marco Terrazzino. Perišić je za Vukove odigrao cijelu utakmicu, dok je Ivica Olić zamijenjen u 82. minuti.

Bayern je bez Marija Mandžukića (na klupi svih 90 minuta) savladao Werder na Allianz Areni s 5:2. Izveo je Pep Guardiola jak Bayernov sastav, a u vrhu napada je Claudio Pizarro zamijenio Mandžukića. Upravo je peruanski napadač sjajno iskoristio priliku postigavši dva gola, a Bayern se usprkos rezultatski uvjerljivoj pobjedi morao dva puta vraćati iz rezultatskog deficita. Preostali strijelci za Bavarce bili su Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger i Arjen Robben.

Domaće 2:0 pobjede upisale su Hertha i Mainz. Mainz je slavio protiv Nürnberga golovima Shinjija Okazakija i Christopha Moritza, dok su berlinskom klubu pobjedu donijeli John Anthony Brooks i Sami Allagui.

Bundesliga, 32. kolo:

Bayern - Werder 5:2 (Ribery 20, Pizarro 53, 57, Schweinsteiger 61, Robben 74 / Gebre Selassie 10, Hunt 36)

Hertha - Eintrachrt Braunschweig 2:0 (Brooks 61, Allagui 77)

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0:0

Mainz - Nürnberg 2:0 (Okazaki 30, Moritz 44)

Wolfsburg - Freiburg 2:2 (Perišić 3, 70 / Mehmedi 61, Terrazzino 83)

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund (kasnije)