VIDEO 'Čuda da se dese': Džeko napokon zabio, delirij na tribini!

Nogometaši Manchester Cityja u ponedjeljak su navečer došli do zlatna tri boda na gostovanju kod Blackburna. U utakmici 34. kola Premiershipa pobijedili su golom Edina Džeke s 1-0...

Bosansko-hercegovački reprezentativac je tijekom siječnja ove godine došao u Manchester City iz Wolfbsurga, no tek je ovog ponedjeljka postigao prvi pogodak u Premiershipu. Trebalo mu je za to deset utakmica. No, s obzirom na važnost pogotka navijači Cityja mu mogu već sada oprostiti mnogo toga.

Naime, s ova tri boda je City pobjegao petoplasiranom Tottenhamu na četiri boda razlike i još je bliže posljednjem mjestu koje iduće sezone garantira igranje u Ligi prvaka. Ključni trenutak se dogodio u 75. minuti kada je lopta, nakon odbijanja, došla do bosanskog nogometaša, a Džeko je precizno s deset metara malo iskosa pogodio bliži kut za pobjedu Cityja.

''Sada za mene slijedi novi početak u Cityju. Znam da će mi u budućnosti biti bolje. Imao sam i dosad samopouzdanja, ali ponekad je teško. Nisam prvi koji nije bio na najvišoj razini nakon dolaska u novi klub. Sretan sam što je moj gol pomogao momčadi da dođe do pobjede u možda i najvažnijoj utakmici u zadnjih mjesec dana'', rekao je reprezentativac BiH.

Prvog strijelca Bundeslige u prošloj sezoni pohvalio je nakon utakmice i menadžer Cityja Roberto Mancini:

''Edin je sjajan napadač. Ovo je za njega važan gol, zaslužio ga je. Uživam u ovom trenutku zbog njega.''

Gosti su, inače, bili bolja momčad i više prijetili, pa se može reći da je osvajanje ta tri boda posve zasluženo.

Recimo da je u 70. minuti za domaćina u igru ušao hrvatski nogometaš Nikola Kalinić, ali se nije stigao posebno istaknuti, makar su domaći navijači u nadoknadi tražili jedanaesterac zbog navodnog prekrašaja nad Hrvatom u šesnaestercu Cityja. Blackburnu u završnici sezone tako i dalje ostaje velika borba za prvoligaški život. Imaju samo bod više od klubova u zoni ispadanja.