VIDEO Čovjek odluke: Jelavić zabio za trijumf Rangersa!

Pogotkom hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića u 67. minuti, Rangers je u gostima svladao momčad Aberdeena s 3-2 u dvoboju 6. kola škotskog nogometnog prvenstva...

Rangers je u šestom nastupu u prvenstvu upisao šestu pobjedu, te je zadržao maksimalni učinak kao i najveći mu rival Celtic, a Jelavić je postigao svoj drugi prvenstveni pogodak za škotskog prvaka kojem je pristupio ovoga ljeta.

Prvijenac je zabio 11. rujna u gostujućoj pobjedi protiv Hamiltona 2-1, a nakon toga je u prošlom koku upisao dvije asistencije u domaćoj pobjedi protiv Dundee Uniteda 4-0. Početkom ovoga tjedna hrvatski reprezentativac postigao je dva pogotka u pobjedi Rangersa protiv Dunfermlinea 7-2 u 3. kolu škotskog Liga kupa, a niz uspješnih predstava nastavio je i na vrlo teškom gostovanju svog kluba kod Aberdeena. Poentirao je lijevom nogom na asistenciju Naismitha.

Nakon što su domaćini poveli 2-0 golovima Vernona u 10. i Maguirea u 30. minuti, činilo se da će se nastaviti tradicija na Pittodrie stadionu o neporaženosti Abeerdena protiv Rangersa koja traje već duže od tri godine. Rangers je, naime, posljednju gostujuću pobjedu prije ove protiv Aberdeena ubilježio još krajem 2006. godine godine, a nakon toga je Aberdeen u sljedećih šest dvoboja upisao tri pobjede i tri remija kao domaćin aktualnom škotskom prvaku.

No, nakon zaostatka 2-0, na scenu je stupio Kenny Miller, te je dvama golovima, u 34. minuti iz penala i u 52. minuti, poravnao na 2-2. Milleru su to bili deveti i deseti gol ove sezone u Premiershipu u šestoj utakmici, a u svakoj je poentirao barem jedanput! Jelavićev gol na kraju je prelomio utakmicu u korist Rangersa...