breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Novo sramoćenje

Težak su udarac omraženom gradskom rivalu i aktualnom prvaku zadali nogometaši Manchester Cityja. U 5. kolu engleske Premierlige na svome su Etihadu pomeli Manchester United s 4-1…

Postao je Manchester City time prvi klub od uvođenja Premierlige koji je u tri navrata zabio Unitedu četiri ili više golova. Podsjetili su ''građani'' na jesen 2011. godine kada su deklasirali ''crvene vragove'' sa 6-1.

Ovom se pobjedom ''plavi klub'' iz Manchestera priključio Chelseaju i Liverpoolu koji imaju po deset bodova, dva manje od vodećih Arsenala i Tottenhama. United je, pak, pod vodstvom novog trenera Davida Moyesa u pet kola skupio svega sedam bodova i tek je na osmom mjestu.

Etihad je ove nedjelje prvi put ''eksplodirao'' u 16. minuti kada je Aleksandar Kolarov, poslije kombinacije sa Samirom Nasrijem, ubacio s lijeve strane, a Sergio Agüero volejom s pet metara zakucao loptu u mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Alvaro Negredo je nakon kornera pucao glavom, a lopta je došla do Yaye Tourea kojem nije bilo teško zabiti praktički sa same crte.

Nakon odmora je uslijedio ''blitzkrieg'' domaćih za rješavanje svih nedoumica. Najprije je Negredo u 47. minuti prevario Nemanju Vidića i ubacio s lijeve strane, a Agüero iz blizine zabio svoj drugi pogodak večeri. Tri minute kasnije domaći su izveli kontranapad koji je zaključen asistencijom Jesusa Navasa za Nasrija i za 4-0.

United je nakon toga krenuo ublažiti poraz. Najprije je Patrice Evra pogodio vratnicu, a onda je u 87. minuti Wayne Rooney postigao briljantan pogodak iz slobodnog udarca, ali slaba je to utjeha i njemu i suigračima. Inače, Rooneyju je to već 11. pogodak u gradskim derbijima, što nije uspjelo nijednom drugom igraču u povijesti.

Tottenham je do pobjede u gostima kod Cardiffa (1-0) došao u trećoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Brazilca Paulinha.

Premierliga, 5. kolo:

Manchester City - Manchester United 4-0 (Agüero 16, 47, Toure 45+1, Nasri 50 / Rooney 87)

Cardiff - Tottenham 0-1 (Paulinho 90+3)

Arsenal - Stoke 3-1 (Ramsey 5, Mertesacker 36, Sagna 72 / Cameron 26)

Crystal Palace - Swansea 0-2 (Michu 2, Dyer 48)