Nogometaši Real Madrida rutinski su kao domaćini pobijedili momčad Herculesa s 2-0 u susretu 28. kola u španjolskoj nogometnoj Primeri...

Bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda trijumfirao je ''kraljevski klub'' bez problema protiv Herculesa, koji na ljestvici zauzima pretposljednje, 19. mjesto.

Oba pogotka za momčad Josea Mourinha postigao je francuski napadač Karim Benzema. U 24. minuti je glavni dio posao obavio Alvaro Arbeloa, koji je s desne strane fino gurnuo loptu prema Benzemi kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za vodstvo domaćina.

U 56. minuti, Benzema je lijepo prošao po lijevoj strani, a onda vrlo precizno naciljao desnom nogom u suprotni kut gostujućeg vratara.

Benzema sada na svom kontu ima 9 pogodaka ove sezone. Zanimljivo da je u prvih 25 kola zabio samo tri gola, a onda je u zadnje tri runde redovito bio dvostruki strijelac.

Dvostruki strijelac u subotu bio je i argentinski napadač madridskog Atletica Sergio Agüero (ukupno 11 golova ove sezone u Primeri), no, niti njegovi pogoci nisu pomogli Madriđanima da se domognu pobjede na gostovanju kod Almerije, završilo je 2-2. Atletico je dva puta vodio, ali je umjesto tri boda osvojio samo jedan, čime je umanjio izglede za izlazak na europsku scenu sljedeće sezone. Trenutno je sedmi s 39 bodova.