U svom je trenerskom debiju privremeni trener nogometaša minhenskog Bayerna Andries Jonker teško porazio svog nasljednika Juppa Heynckesa. Bayern je na Allianz Areni pobijedio Bayer 5-1...

Težak poraz drugoplasiranoj je momčadi na ljestvici došao u 30. kolu nakon serije od pet uzastopnih pobjeda. Njime su praktički ostali bez izgleda za naslov prvaka.

S druge strane, bavarska je momčad ovom pobjedom na ljestvici preskočila Hannover, te sada, četiri kola prije kraja, drži treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

U jednostranoj utakmici, u kojoj su Leverkužani ostali bez prave prilike i bez ikakva očekivanog otpora, sve je krenulo po zlu autogolom gostujućeg kapetana Simona Rolfesa u sedmoj minuti. Nakon toga je, već do poluvremena, uslijedio hat-trick Marija Gomeza, koji je svojim 20., 21. i 22. pogotkom ove sezone ponovno izbio na čelo ljestvice bundesligaških strijelaca. Zabio je sva tri gola unutar 18 minuta igre.

Nakon što su u nastavku Leverkužani smanjili pogotkom Derdiyoka, Franck Ribery je na asistenciju Van Buytena u 75. minuti postigao još jedan nedopustivo jeftin pogodak u mrežu Renea Adlera.

U redovima domaće momčadi utakmicu je počeo Danijel Pranjić. Zbog ozljede je teren morao napustiti već u 15. minuti. Zamijenio ga je Diego Contento.

Bayer iz Leverkusena na gostovanju u Münchenu posljednji je put pobijedio 1989. godine.

Golove Bayerna i Bayera POGLEDAJTE OVDJE.